Columnist Trouw hekelt politieke keuzes religie

Columnist, schrijver en programmamaker Babah Tarawally, ‘maakt zich zorgen, nu religie zich mengt met politiek’. (Trouw, 19 februari 2025). Niet alleen in Nederland, maar ook in Sierra Leone en de Verenigde Staten. Jammer dat Tarawally zich alleen zorgen maakt om religie die zich mengt met politiek. Alsof de wereld zich geen zorgen hoeft te maken over andere levensovertuigingen en ideologieën die politieke keuzes maken.

‘We moeten oppassen als religie de ruimte krijgt om politieke keuzes te maken’
(Babah Tarrawally)

De columnist zegt ‘niet tegen religie’ te zijn. Hij vindt wel dat ‘we moeten oppassen als religie de ruimte krijgt om politieke keuzes te maken’. En vraagt zich ook af ‘als religie het politieke landschap blijft bepalen, welk tijdperk zal dan ons nieuwe normaal worden?’

Waarom moeten we alleen oppassen als religie politieke keuzes maakt? Moeten we op zijn minst niet ook alert blijven op politieke keuzes van anderen? Stel dat het fascisme het politieke landschap gaat bepalen, of het (neo)liberalisme, of het atheïsme, of welke andere levensbeschouwing of ideologie dan ook?

Tarawally vraagt zich, Abraham Maslow citerend, opnieuw af: “Was will der Mensch? Wat voor wereld willen jij en ik?” Dat is een goede vraag. Iedereen heeft gedachten over wat voor wereld jij en ik willen. Niet alleen religieuze mensen, maar mensen van alle levensovertuigingen. Het tijdperk dat ons ‘nieuwe normaal’ zal worden, kan van alle kanten komen. 

Beeld: Trouw